Leczenie u mężczyzn

Niedoskonałości wyglądu uprzykrzają życie nie tylko kobietom. Krzywy nos, czy obwisły brzuch sprawiają podobnie złe wrażenie niezależnie od płci właściciela. Dotyczy to również zmarszczek na twarzy lub nadmiernej łysiny. Waga jaką przywiązuje się do własnego wyglądu powstaje również z przeświadczenia, że uroda pomaga w codziennym życiu i pracy. Wiadomo, że ludzie ładni postrzegani są jako sympatyczni i budzący zaufanie. Łatwiej pokonują oni trudności i robią karierę. Stąd tradycyjna męska niechęć do nadmiernej dbałości o własne ciało ustępuje potrzebie podobania się otoczeniu. Ujmując sprawę lapidarnie powiedzieć można, że nie wystarczy być człowiekiem kompetentnym, należy jeszcze kompetentnie wyglądać.

Młodzi mężczyźni decydują się często na korekcję nosa, lub plastykę małżowin usznych. Wielu poddaje się również chirurgicznemu leczeniu łysienia, najczęściej metodą mikroprzeszczepów włosów. Nieco starsi decydują się na plastykę powiek i jeśli potrzeba na plastykę obwisłego brzucha. Face lifting czyli korekcja zmarszczek bywa wykonywana zarówno u panów w średnim jak i w bardziej poważnym wieku. Uznanie znajduje również coraz częściej wymyślona dla kobiet operacja odsysania tkanki tłuszczowej. Inne przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn operacje jak powiększenie penisa są jednak dość rzadkie głównie ze względu na niesione ryzyko powikłań.

W lecznicy "Melilot" przykładamy dużą wagę do zagadnień związanych z męską chirurgią estetyczną. Jesteśmy na przykład zapewne jedyną w Polsce specjalistyczną lecznicą chirurgii plastycznej wykonującą mikroprzeszczepy włosów. By dowiedzieć się więcej o męskiej chirurgii estetycznej prosimy do nas napisać lub umówić się na konsultację.