[Co ma wpływ na cenę?] [Ceny w "Melilocie"] [Rabaty]

Co ma wpływ na cenę?

Koszty operacji estetycznych nie są opłacane przez Kasy Chorych. Wysokość cen bywa różna. Duże czasem wahania zależne są od wielu czynników, jak np. stopień skomplikowania operacji lub renoma lecznicy. Nie zawsze droższe znaczy lepsze, choć trzeba sobie zdawać sprawę, że leczenie u specjalisty chirurgii plastycznej może kosztować więcej niż u lekarza innej specjalności. Duży wpływ na cenę ma również jakość zastosowanych materiałów (np. wkładki do powiększenia piersi). Na ogólny koszt leczenia składają się także koszty pobytu w lecznicy oraz koszty znieczulenia i opieki anestezjologicznej.

Średni wydatek na całe leczenie wraz z operacją u specjalisty chirurgii plastycznej to nieco ponad 4000 zł.

Mimo, że wahania cen różnych operacji sięgają 80% tej sumy, jest to nadal przynajmniej o połowę mniej niż w innych krajach europejskich. Jakość usług w Polsce jest przy tym porównywalna o ile nie wyższa. Należy pamiętać, że wybranie lekarza godnego zaufania poza granicami kraju wymaga dużej znajomości rynku. Udanie się do specjalisty w Polsce jest gwarancją jego wiedzy i doświadczenia. Przy poszukiwaniach należy jednak pamiętać by kierować się do lekarzy posiadających II stopień specjalizacji w chirurgii plastycznej.
Lista polskich specjalistów chirurgii plastycznej publikowana jest na witrynie Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

 

 
Powrót na początek tekstu