[Organizacja pobytu w Biurze Melilotu] [Przygotowanie do leczenia] [Pobyt]

Przygotowania do leczenia

By omówić przygotowania do operacji należy przynajmniej raz spotkać się z chirurgiem w lecznicy. Jest to właściwy moment dla wyjaśnienia większości pojawiających się zawsze pytań.
W poniedziałki konsultacje w lecznicy są nieodpłatne. Wierzymy, że pomaga to porozmawiać z lekarzem kiedy tylko pojawiają się wątpliwości.

Po konsultacji pacjenci dostają broszurkę omawiającą szczegółowo zasady postępowania przed planowaną operacją i po ukończonym leczeniu. Podane poniżej ogólne zalecenia są jedynie zarysem koniecznych przygotowań.
 1. Wymagane badania to; oznaczenie grupy krwi, morfologia, jonogram, czas protrombinowy, czas kaolinowo - kefalinowy, oznaczenie antygenu HBS.
 2. Należy pamiętać o podjęciu cyklu szczepień przeciw żółtaczce typu B.
 3. Na tydzień przed operacją nie należy przyjmować witaminy E i innych witamin, polopiryny, aspiryny i leków zawierających aspirynę.
 4. Na 48 godzin przed operacją należy się powstrzymać przed alkoholem.
 5. Na 6 godzin przed operacją należy zjeść drugie śniadanie. Po tym posiłku nie należy już jeść ani pić aż do chwili przyjazdu do lecznicy.
 6. Przed przyjściem do lecznicy należy zmyć z twarzy makijaż oraz lakier do paznokci ze stóp i rąk.
 7. Ubrać się należy w luźne ubrania, łatwe do założenia na opatrunek. Nie zakładać dżinsów.
 8. Do lecznicy nie należy przynosić biżuterii. Wszystkie metalowe przedmioty na czas operacji muszą być zdjęte.
 9. Nie należy przyjeżdżać własnym samochodem o ile zamierza się nim samemu wracać. Prowadzenie samochodu po operacji może być niebezpieczne ze względu na możliwe osłabienie i dolegliwości przy silniejszej aktywności fizycznej.
 10. Przed opuszczeniem domu dobrze jest powiadomić rodzinę o konieczności pozostania w lecznicy przez pewien czas.
 11. Lecznicę opuścić można jedynie w towarzystwie osoby bliskiej. Jej obecność może być również potrzebna po powrocie do domu w kilka dni po operacji. Dobrze jest zaplanować to wcześniej.

 

 
Powrót na początek tekstu