Częste pytania i wątpliwości
 • Czy operacja jest bolesna?

  Wszystkie operacje wykonywane są w znieczuleniu. Od decyzji pacjenta i anestezjologa zależy rodzaj wybranego znieczulenia. Naszą zasadą jest przede wszystkim bezpieczeństwo pacjentów, jednak nie oznacza to rezygnacji z komfortu. Talent i stała troska współpracujących z nami anestezjologów powodują, że nie zdarza nam się by pacjenci skarżyli się na jakikolwiek dyskomfort. Szczegóły dotyczące znieczulenia pacjenci omawiają zwykle podczas przedoperacyjnej konsultacji z lekarzem anestezjologiem.


 • Czy ból po operacji jest dokuczliwy?

  Ból po operacji nie powinien się pojawić. W pierwszej dobie pacjenci pozostają pod opieką anestezjologa. Przez kolejne dwa dni, kiedy ból lub dyskomfort mógłby jeszcze dawać o sobie znać przyjmować można leki przeciwbólowe. Możliwość stałego kontaktu z anestezjologiem lub z lecznicą po jej opuszczeniu gwarantują, że przebieg pooperacyjny pozostaje jak najmniej uciążliwy.


 • Ile czasu trwa operacja?

  Najczęściej około półtorej godziny. Do najdłuższych należy przeszczepianie włosów, do najkrótszych drobne korekcje blizn. Czas trwania operacji nie zawsze zależy od jej rozległości czy skomplikowania. Nie wpływa też bezpośrednio na stan pacjenta po operacji, toteż długością operacji nie należy się sugerować rozważając czynniki pomagające w podejmowaniu decyzji.


 • Ile czasu trzeba zostać w lecznicy?

  Zwykle lecznicę można opuścić już po godzinie lub dwóch po ukończonej operacji. Po nieco bardziej rozległych zabiegach lepiej jest pozostać w lecznicy na jedną noc pod opieką pielęgniarską. Najczęściej wymagają tego operacje powiększenia lub zmniejszenia piersi, korekcji nosa, lub plastyki brzucha. Po większości operacji jednak, następnych kilka dnia dobrze jest spędzić w domu by w spokoju powrócić do pełnej formy. Pacjenci mieszkający poza Warszawą mogą korzystać z hotelu należącego do grupy Melilotu.


 • Jak długo będzie trzeba zostać w domu?

  Zeszyta po operacji rana goi się w ciągu tygodnia. Jest to zwykle wystarczająco długi okres by odzyskać pełną sprawność. Często po dość rozległych operacjach jak odsysanie tkanki tłuszczowej, pacjenci odzyskują formę już następnego dnia. Jednak po innych stosunkowo mało obciążających zabiegach, jak na przykład przeszczepy włosów, wielu pacjentów pozostaje w domu nawet przez 10 dni, głównie ze względu na świeże ślady zdradzające przebyty zabieg.


 • Kiedy będę wyglądać normalnie?

  Większość widocznych z daleka śladów operacji jak zasinienia i obrzęki znika jeszcze przed zdjęciem opatrunku to jest już w pierwszym tygodniu. Po upływie dwóch tygodni wszystkie widoczne dla otoczenia ślady pozostające czasem po większych operacjach, znikają całkowicie. Nie oznacza to jednak, że po tym czasie uzyskuje się już oczekiwany wygląd. Niewielkie obrzęki lub przebarwienia widoczne już zwykle jedynie dla pacjenta, pozostawać mogą jeszcze przez kilka tygodni.


 • Czy ślady i blizny będą bardzo widoczne?

  Drobne ślady pozostające na skórze po tygodniu po operacji można już bez obawy schować pod makijażem, lub ubraniem. Blizny jednak goją się dosyć długo. Początkowo przybierają kolor czerwony, by następnie posinieć i kolejno powoli blednąć. Mogą pozostawać wyraźne przez pół roku, czasem dłużej, toteż planując leczenie należy brać to pod uwagę. Przyspieszyć ten proces jest trudno, jednak źle wyglądające lub przerostowe blizny można leczyć.


 • Czy po operacji można się normalnie opalać?

  Bezpośrednio po leczeniu opalanie miejsc operowanych jest przeciwwskazane. Nie dojrzałe blizny pod wpływem opalania łatwo ulegają trwałym przebarwieniom. Podobnie wrażliwa jest cała operowana okolica. W ciągu pierwszych tygodni po leczeniu dobrze jest chronić operowane miejsca przed nasłonecznianiem. Na co dzień wystarczającą ochronę zapewniają kremy z filtrem przeciwsłonecznym, jednak przebywanie na plaży bezpośrednio po operacji jest odradzane.


 • Czy leczenie musi być takie drogie?

  Średni wydatek na operację estetyczną wykonaną przez specjalistę chirurgii plastycznej, jest w Polsce nadal przynajmniej o połowę mniejszy niż w Europie zachodniej. Lecznica Melilot współpracuje jedynie ze specjalistami chirurgii plastycznej - chirurgami przygotowanymi zawodowo do wykonywania operacji estetycznych, których wiedza i doświadczenie sprawdzone zostały podczas odpowiednich państwowych egzaminów. Mimo najwyższego poziomu usług, staramy się by nasze ceny pozostawały niewygórowane. W pewnych sytuacjach, przewidujemy także i stosujemy system rabatów.


 • Chcę poznać więcej szczegółów; co mam robić dalej?

  Przed decyzją o leczeniu konieczna jest osobista wizyta u chirurga. By się umówić wystarczy zatelefonować do sekretariatu lecznicy, bądź zarezerwować wstępny termin wizyty wypełniając formularz zamieszczony na naszej witrynie. Przed wizytą wiele wątpliwości wyjaśnić można także poprzez konsultację on-line. Wstępne przygotowania do leczenia opisane są na tej witrynie w innym miejscu. By zorganizować przyjazd z daleka wystarczy wysłać do nas list pocztą elektroniczną.


 
Powrót na początek tekstu